Tragédia v Rimavskej Sobote: Zdenku (†38) pripravil o život jej mladý priateľ

Foto: Facebook

  • 23-ročný muž zavraždil svoju priateľku

V noci zo soboty na nedeľu 18. augusta došlo v jednom z panelákov v Rimavskej Sobote k tragédii, pri ktorej bola zavraždená 38-ročná žena. Mladý muž, ktorý ju mal pripraviť o život, neskôr v nemocnici taktiež zomrel.

“Telo nebohej ženy bolo nájdené v neskorých nočných hodinách na chodbe bytového domu, na Rožňavskej ulici v Rimavskej Sobote. Na tele ženy boli zistené viaceré bodno-rezné poranenia,” informovala ešte v nedeľu na sociálnej sieti polícia.

Podľa televízie JOJ, mali susedia v noci počuť z bytu krik. Jeden zo susedov vyšiel na chodbu a videl, ako Zdenka utekala dole schodmi, jej priateľ Ján ju však dobehol a začal ju veľkým kuchynským nožom bodať. Žena vážnym zraneniam podľahla.

“Polícia začala ihneď pátrať po mužovi, ktorý z miesta činu utiekol. Našli ho krátko pred treťou v noci, približne 4 hodiny po spáchaní skutku. Ján si sám zavolal pomoc. Sedel na chodníku pri kríkoch neďaleko mestského kina. Mladého muža za asistencie policajtov previezli záchranári do rimavskosobotskej nemocnice,” uvádza TV JOJ.

“Podozrivým zo spáchania skutku je 23.ročný Rimavskosoboťan, ktorý bol v skorých ranných hodinách prevezený sanitkou, ktorú si sám privolal, do nemocnice v Rimavskej Sobote. Prevážaný bol s bodným poranením hrudníka. V skorých ranných hodinách v nemocnici zomrel,” dopĺňa polícia na svojej stránke.

Čo presne sa stalo a prečo muselo k tragédii dôjsť, je predmetom ďalšieho policajného vyšetrovania.

Facebook / Polícia SR, noviny.sk