Telesne postihnutým športovcom sa mimoriadne darilo: Tri medaily a jedna miestenka na paralympiádu

Foto: bisfed.com

  • Skvelé výsledky slovenských telesne postihnutých športovcov

Hoci majú handicap, rozhodli sa, že nebudú len tak sedieť zavretí doma. Venujú sa boccii, v ktorej sa im mimoriadne darí, keď aj na prebiehajúcich Majstrovstvách Európy v španielskej Seville dokázali vybojovať tri pódiové umiestnenia a dokonca aj jednu priamu miestenku na letné paralympijské hry v roku 2020 v Tokiu. 

 

Tretí hrací deň priniesol radosť najskôr Tomášovi Královi v kategórii BC1. Ten síce v semifinále nestačil na Daniela Pereza z Holandska, keď mu podľahol 2:4, ale v boji o 3. miesto dokázal hru otočiť a nakoniec sa tešil z bronzovej medaily po výhre 5:4.

Darilo sa aj Michaele Balcovej (BC4), keď v zápase o bronz musela rovnako ako Král otáčať výsledok 3:4, nakoniec maďarského súpera Lászlóa Hegedüsa porazila s výsledkom 5:4.

Rodákovi zo Sniny, Samuelovi Andrejčíkovi sa darilo najviac. Po prebojovaní sa zo základnej skupiny najskôr porazil Niku Vasilu z Grécka výsledkom 7:3, v semifinále nedal šancu Lászlóovi Hegedűsovi (7:0) a vo finále si proti Borisovi Nicolaiovi dokázal udržať 5-bodový náskok z prvej smeny a po konečnom výsledku 5:4 sa môže tešiť nie len z titulu majstra Európy, ale aj z miestenky do Tokia.

Už to máme potvrdené aj na oficiálnom profile BISFedu. ;)Samuel Andrejcik zabezpečil Slovensku priamu miestenku na…

Uverejnil používateľ Boccia Slovakia Štvrtok 29. augusta 2019

Boccia je šport určený prioritne pre telesne postihnutých športovcov, ktorí majú poruchu funkcie všetkých štyroch končatín. Od roku 1984 sa zaraďuje medzi paralympijské disciplíny, medzi olympijskými disciplínami nemá ekvivalent. V súčasnosti sa boccia hráva vo viac ako 50 krajinách sveta. Každý hráč/pár/tím má k dispozícii 6 lôpt. Jeden hráč/pár/tím má červené lopty, druhý modré. Úlohou každého hráča/páru/tímu je dostať svoje lopty bližšie k hlavnej lopte bielej farby (“jack”), ako súper.

boccia.sk