Samovražda Jána (†21) a jeho priateľky (†16): Spoločný skok z 11. poschodia

Foto: pixabay.com

  • Mladý pár spáchal samovraždu skokom z 30-metrovej výšky

Vo Vyškově na Purkyňově ulici v nedeľu ráno 18. augusta susedia objavili v bytovom dome mŕtve telá dvoch mladých ľudí. Polícia začala prípad ihneď vyšetrovať, pričom cudzie zavinenie vylúčila.

 

Mladý pár mal skočiť z 11. poschodia paneláku do približne 30-metrovej hĺbky schodiskového priestoru. „Na miesto boli okamžite privolaní policajti a tiež záchranári. Bohužiaľ, sa potvrdilo, že sa na mieste nachádza dvojica bez známok života, u ktorých už mohol lekár konštatovať len smrť,“ uviedla polícia.

Kriminálna polícia miesto činu začala preverovať a skúmala všetky možné okolnosti. „Môžeme uviesť, že z doterajšieho šetrenia nič nenasvedčuje tomu, že by sa na smrti oboch podieľala iná osoba – cudzie zavinenie sme teda nezistili. Oboch mŕtvych sa podarilo stotožniť, ale bližšie informácie nebude polícia poskytovať,“ dopĺňa policajná hovorkyňa.

S najväčšou pravdepodobnosťou išlo o samovraždu, polícia cudzie zavinenie vylúčila. Išlo o 21-ročného Jána a jeho 16-ročnú priateľku. Podľa susedov sa mal mladík liečiť na psychické problémy a bral aj antidepresíva.

novinky.cz, nova.cz