Rozdelenie znamení do štyroch živlov: Ste oheň, zem, vzduch alebo voda?

Foto: pixabay.com

  • Rozdelenie znamení do štyroch živlov
  • Rozdelenie znamení podľa kvality

Ku každému jednému z nás prislúcha aj jedno znamenie zverokruhu podľa toho, v ktorý deň sa narodil. Práve tento deň a množstvo ďalších vplyvov či faktorov, môže ovplyvňovať nás život a naše charakteristické črty. Vstupom Slnka do Barana začína astrologický rok, z tohto dôvodu je Baran prvým znamením. Nasledujú ho Býk, Blíženci, Rak, Lev, Panna, Váhy, Škorpión, Strelec, Kozorožec, Vodnár a Ryby.

 

Všetky tieto znamenia sa následne rozdeľujú do štyroch skupín a to na základe živlov. Ide o ohnivé znamenia, zemské, vzdušné a vodné.

Ohnivé znamenia – cholerická povaha

Patria sem Baran, Lev, Strelec

Tieto ohnivé znamenia sú spontánne, optimistické a mimoriadne temperamentné. Ľudia narodení v ohnivých znameniach sú rozhodní, zameraný výhradne na seba, no sú aj výbušní.

Zemské znamenia – melancholická povaha

Patria sem Býk, Panna a Kozorožec

Zemské znamenia sú praktické, spoľahlivé, ale aj konzervatívne. Sú to veční realisti, ktorí potrebujú materiálne istoty.

Vzdušné znamenia – sangvinická povaha

Patria sem znamenia Blíženci, Váhy a Vodnár

Vzdušné znamenia sú aktívne, zvedavé a komunikatívne. Ľudia narodení v týchto znameniach majú veľa záujmov, no ťažko niečo aj dokončia.

Vodné znamenia – flegmatická povaha

Patria sem znamenia Rak, Škorpión a Ryby

Vodné znamenia sú emocionálne, súcitné a intuitívne. Veľký dôraz a dôležitosť kladú na vzťahy. Na všetky zvyknú pozerať veľmi subjektívne.

Pre milovníkov Talianska a talianskeho jazyka, POZRI TU

Okrem toho môžeme znamenia zverokruhu rozdeliť aj podľa kvality na základné, pevné a pohyblivé.

Základné znamenia sú Baran, Rak, Váhy a Kozorožec. Tieto znamenia radi ovplyvňujú svoje okolie či presadzujú rôzne zmeny. Sú to silné, samostatné a ambiciózne osobnosti.

Pevné znamenia sú Býk, Lev, Škorpión a Vodnár. Tieto štyri znamenia sú zdržanlivejšie a nemajú veľmi radi zmeny. Majú veľkú vnútornu silu, a práve preto sú trpezliví a tiež vyrovnaní.

Pohyblivé znamenia sú Blíženci, Panna, Strelec a Ryby. Tieto znamenia zvyknú dávať veciam voľný priebeh. Majú bohatý vnútorný život a často bývajú nesústredení.

blesk.cz