Riskantná zábava sa skončila smrťou mladého muža (†25): Po niekoľkých dňoch v nemocnici zomrel

Ilustračná foto: pixabay.com

  • Milovník adrenalínu spadol z auta

Ešte 19. augusta prišiel do nemocnice v Skalici 25-ročný mladý muž s úrazom hlavy. Úraz sa mu mal stať pri páde z auta na trnoveckom letisku. Mladý Dušan bol milovníkom adrenalínu.

 

Podľa neskorších zistení, mladí chlapci chceli natočiť video. Kamarát šoféroval a Dušan mal byť na kapote auta. Následne mal spadnúť, udrieť si hlavu a nakoniec skončiť na zemi.

Skalickí lekári vyhodnotili situáciu natoľko vážnu, že nariadili okamžitý letecký prevoz do bratislavskej Univerzitnej nemocnice Kramáre. Jeho stav sa však cestou skomplikoval a zasahovať museli aj leteckí záchranári. Vzhľadom na závažnosť zranenia bol pacient počas letu udržiavaný v umelom spánku.

“Naši lekári robili všetko pre jeho záchranu. Po štyroch dňoch hospitalizácie bol prevezený do iného zdravotníckeho zariadenia mimo Bratislavy,” uviedla Eva Kliská, hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Bratislave pre TV JOJ.
Zranený muž svojim zraneniam nakoniec podľahol.

“V prípade, že sa potvrdí, že k zraneniu a následnému úmrtiu osoby prišlo z dôvodu cudzieho zavinenia, polícia bude vo veci konať v zmysle trestného zákona,” uviedla Mária Linkešová, trnavská krajská hovorkyňa policajtov.

noviny.sk