Princ William sa vyjadril, či by mu vadilo, keby sa jeho deťom páčilo rovnaké pohlavie

Foto: Facebook

Starší syn Charlesa princa z Walesu, princ Wiliam sa zúčastnil charitatívnej mládežníckej akcie LGBT v hlavnom meste Anglicka. Na otázku, ktorá smerovala aj na jeho potomkov, odpovedal jednoznačne.

 

Vojvoda prišiel na charitatívne neziskové podujatie do Londýna, aby tam podporil mladých ľudí  LGBT komunity z Albert Kennedy Trust, ktorá pomáha inak orientovaným ľuďom bez domova už od roku 1989.

V jednej chvíli však dostal otázku, kedy sa diskutujúci opýtal, ako by sa zachoval, keby sa mu vlastní synovia zverili, že sa im  páčia muži, či  naopak dcére zas dievčatá.

Keďže pred časom túto myšlienku už rozoberal aj spolu s manželkou Kate, má v danej veci úplne jasno a odvetil teda, že svoje deti by aj napriek tejto skutočnosti neodsúdil, ale plne podporil a nikdy by ich neprestal mať rád.

>>>Malého Archieho čaká významný deň: Kráľovná Alžbeta sa ho však nezúčastní

Foto: Twitter

Isté znepokojenie by mu však robilo to, ako by to prijalo okolie vzhľadom na ich postavenie, ale aj z pohľadu obyčajného rodiča. Nebol by rád, keby ich ratolesti boli kvôli inej orientácii diskriminované, či dokonca nenávidené.

Dodal, že záleží iba na ľuďoch, aby sa k tejto veci postavili s nadhľadom, pokúsili sa pomôcť a neprávom neodsudzovali. Dôsledkom toho vzniká aj veľa zbytočných samovrážd u mladých ľudí.

bbc.com