Príbeh: Mám 35 rokov, no netúžim po dieťati. Zmení sa to, keď sa bábätko narodí?

Foto: pixabay.com

Kedy je ten správy čas založiť si rodinu? Niektoré páry v tom majú hneď jasno, iné dieťa odkladajú kvôli kariére či nedostatočnej finančnej zabezpečenosti. Istá Slovenska sa však dostala do úplne inej situácie a teraz nevie, čo robiť.

Do redakcie Peepl.sk nám napísala naša čitateľka, ktorá sa nám zdôverila so svojím príbehom. Má už po tridsiatke, s partnerom tvoria dlhšiu dobu spokojný pár, no ona je tá, ktorá po dieťati vôbec netúži. Prečítajte si jej príbeh, prípadne v komentári môžete vyjadriť svoj názor.

Príbeh čitateľky

Mám 35 rokov a s priateľom sme spolu vyše troch rokov, pričom tvoríme spokojný a harmonický pár. Čoraz častejšie sa ma však on, ale i naše okolie pýta, kedy  budeme mať dieťa. Úprimne povedané, neviem. Po dieťati absolútne netúžim, nepociťujem ani tikanie “biologických hodín” a ani neviem, či by ma rola matky napĺňala. Viem, znie to zvláštne, ale tak to jednoducho cítim. Na druhej strane si uvedomujem, že mám už dosť rokov a z rozumovej stránky by som sa možno nechala prehovoriť, no bojím sa, čo ak potom neprídu tie pocity šťastia z toho, že mám dieťa? Nebudem sa vo vnútri trápiť a ľutovať, že som sa rozhodla byť matkou? Neviem, či niekto prežil niečo podobné a či sa príchodom dieťaťa jeho pocity zmenili?


Podeľte sa s nami aj vy o svoj príbeh, prípadne o situáciu, ktorá sa vám stala. Uverejníme anonymne.

redakcia@peepl.sk