Pred nami je najvýraznejšie ochladenie tohtoročnej jari: Hrozí sneženie i mrazy!

Aktuálne predpovede meteorológov naznačujú, že začiatkom nasledujúceho týždňa nás čaká skutočne veľký teplotný šok. Teploty by sa mali prepadnúť z hodnôt okolo +26 °C, na maximá len okolo +12 °C. 

 

Ako informuje portál imeteo.sk, numerické modely simulujú už niekoľko dní zaujímavú situáciu, ku ktorej by malo dôjsť počas najbližších dní. Teploty by tak mali rásť pomerne vysoko a následne by sa mali výrazne prepadnúť. Do severných regiónov Slovenska môžu priniesť dokonca i sneženie.

Streda 6. máj by sa mala niesť v znamení sychravého a chladného počasia. Štvrtok 7. máj prinesie zmenu, kedy by mal od juhu do našej oblasti prúdiť teplý vzduch a teploty tak začnú pomaly stúpať.

“V nedeľu by mal začať počasie v našej oblasti ovplyvňovať studený front, ktorý bude výrazný. Oddeľovať bude veľmi teplú vzduchovú hmotu od studenej hmoty, ktorá začne prúdiť za týmto studeným frontom z Arktídy. V nedeľu hrozia na našom území búrky, ktoré postupne prejdú do dažďa a ten by mal na našom území pretrvávať až do pondelka. Súčasne sa prudko ochladí. Teploty sa doslova prepadnú z hranice okolo +25 °C až pod +15 °C,” informuje imeteo.sk.

Ochladenie bude skutočne výrazné. V severných regiónoch Slovenska sa môže objaviť sneh a na väčšine nášho územie hrozia mrazy.

imeteo.sk