Posledná rozlúčka s hercom Mariánom Geišbergom (†64): Prišlo si ho uctiť množstvo ľudí

V nedeľu 18. novembra sa v budove nového Slovenského národného divadla konala posledná rozlúčka s nezabudnuteľným hercom Mariánom Geišbergom, ktorý nás náhle opustil v sobotu 10. novembra vo veku 64 rokov.

S Mariánom sa prišlo rozlúčiť množstvo jeho kolegov a priateľov, ktorí mu venovali aj niekoľko dojemných slov.

Medzi prítomnými nechýbali Oľga Feldeková, Milan Bahúl, Elena Vacvalová, Eva Pavlíková, Matej Landl, Juraj Loj, Táňa Pauhofová či Dušan Cinkota.

V prvom rade na javisku sedeli Božidara Turzonovová, Martin Huba, Jozef Vajda a Peter Šimun. Nechýbala ani jeho blízka priateľka a kolegyňa, Kamila Magálová.

View this post on Instagram

.v sobotu podvečer zomrel slovenský herec a hudobník Marián Geišberg vo veku nedožitých 65 rokov. Narodil sa v Piešťanoch 23. decembra 1953. Vyrastal na Myjave, neskôr začal študovať herectvo na Vysokej škole múzických umení (VŠMU) v Bratislave, ktoré absolvoval v roku 1979. Najskôr pôsobil v Divadle Jonáša Záborského v Prešove, potom v Divadle SNP v Martine a od roku 1988 hral v trnavskom Divadle pre deti a mládež (dnes Divadlo Jána Palárika). Od roku 1992 bol členom Činohry Slovenského národného divadla (SND). Bratislavskí diváci ho však poznali aj z hosťovania v Divadle a.ha. Foto: JÁN SLOVÁK/SITA #herec #hudobnik #mariangeisberg #divadlo #divadlojonasazaborskeho #divadloSNP #SND #slovenskenarodnedivadlo #tyzdensk

A post shared by .týždeň (@tyzden.sk) on

Slovensko sa tak rozlúčilo s výnimočným hercom, ktorého jeho najbližší, kolegovia a priatelia odprevadili do hereckého neba. Odpočívajte v pokoji.

https://www.youtube.com/watch?v=nJXnKo3C-kk

pluska.sk, Instagram