Poslanci ocenili prejav Mazureka, väčšinu vystúpenia mlčal a blokoval pult

Foto: Facebook

TASR/ Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) sa vrátil do pléna Národnej rady (NR) SR na diskusiu k návrhu na jeho odvolanie. ĽSNS tak skončila s blokovaním rečníckeho pultu, ku ktorému pristúpila preto, že žiadala účasť premiéra na rokovaní. Ten v snemovni chýbal.

Poslanci pokračovali reakciami na vystúpenie Milana Mazureka (ĽSNS), ktorému počas blokovania pultu spustili časomieru. Pôvodne mal síce rečniť predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš, ale ten nebol v sále a tak prišiel na rad Mazurek. Počas 30 minút, ktoré mal na vystúpenie, rečnil krátko. Väčšinu času len blokoval pult. Reagovalo naňho okolo 30 poslancov. Koalícia sa zhodla, že ide o jeho doteraz najlepšie vystúpenie.

Predseda ĽSNS Marian Kotleba poznamenal, že blokovanie schôdze malo význam, pretože v čase, kedy sa poslanci zapájali do diskusie k odvolávaniu premiéra, šéf vládneho kabinetu mohol ísť domov spať. Erik Tomáš (nezaradený) podotkol, že poslanci ĽSNS ukázali štýl Matovičovej opozičnej politiky.

Igor Kašper (Sme rodina) ocenil Mazurekov prejav. Ironicky ho poprosil do budúcna skrátiť vystúpenie. “Prax robí majstra, ja by som si želal, aby všetky prejavy boli také intelektuálne ako tento,” podotkol Juraj Gyimesi (OĽaNO). Podobne ironické hodnotenie mali viacerí členovia vládnej koalície. Za prejav sa Mazurekovi poďakovali aj Sebastián Kozarec, Tomáš Šudík (obaja OĽaNO) či Peter Pčolinský (Sme rodina).

Miňo mal polhodinový “prejav”. 30 minút ticho stál za kecpultom, plynulo mu 30 vyhradených minút, kým čakal, kým sa…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Štvrtok 23. júla 2020

Zdroj: TASR