Ut. sep 17th, 2019

Moderátor dostal vyhadzov za prirovnanie syna Harryho a Meghan k opici

2 min read
meghan, harry

Foto: Instagram

Známeho moderátora ihneď prepustili po tom, čo zverejnenil na sociálnej sieti príspevok, ktorý bol vrcholne neprimeraný. Ten sa týkal prvorodeného dieťaťa kráľovského páru Harryho a Meghan, malého Archieho.

Anglický komediálny spisovateľ i novinár Danny Baker, ktorý sa dlhodobo venoval aj moderovaniu v rozhlasovej stanici BBC, sa krátko po zverejnení fotografií novonarodeného kráľovského potomka princa Harryho a vojvodkyne Meghan odvážil prirovnať záber ich synčeka s fotkou šimpanza s názvom: “Royal baby leaves hospital”, čo v preklade znamená Kráľovské dieťa opúšťa nemocnicu.

Po objavení fotky sa na sociálnych sieťach ihneď zdvihla vlna kritiky a moderátora začali viniť z rasistickej urážky, vzhľadom aj k tomu, že Meghan je dcérou matky, ktorá pochádza z afroamerickej rodiny.

Baker na svoju obranu ale priznal, že týmto jeho prejavom chcel iba poukázať na to, že sa okolo danej veci robí zbytočný cirkusový ošiaľ a vyjadril ospravedlnenie s tým, že nemal v úmysle žiadne rasistické zámery.

61-ročnému reportérovi dal šéf stanice BBC výpoveď a na svoju týždennú reláciu tak môže zabudnúť. Tiež priznal, že to nie je prvý prípad, kedy dostal vyhadzov pre podobné kontroverzné príspevky.

Foto: Twiiter.com
Foto: Twitter.com

thesun.co.uk