Mala to byť iba banálna operácia, no mladá Katka (†25) sa už nikdy domov nevrátila

Život mladej Katky, ktorá bola až do osudného dňa, keď ju začalo bolieť brucho, úplne zdravým a šťastným dievčaťom sa razom skončil. Mala množstvo životných snov a plánov. No bohužiaľ, všetko sa zmenilo banálnou operáciou slepého čreva. Jej nádejná budúcnosť sa rozsypala ako domček z kariet a šokovanej rodine ostali iba oči pre plač. 

Katkin smutný príbeh , ktorý opísal týždne plné nádeje, strachu a bolesti, zverejnili na sociálnej sieti Katkini najbližší. Všetko sa to začalo takmer banálnou bolesťou brucha a odhalením, že ich Katku čaká operácia slepého čreva. ,,Asi prvýkrát v živote sme vôbec nestresovali, veď operácia slepého čreva je už každodenná záležitosť a kedže nám povedali, že to nie je vážne, tak už vôbec nie. Ráno nám Katka volala s tým, že teda operovať ju budú,” opísala sestra nebohej ženy.

… 5.3.2019 večer, kedy Katka prišla, že ju bolí brucho a je jej zle, nejako sme to neriešili, povedali sme jej,že asi…

Uverejnil používateľ Klaudia Kelešiová Sobota 20. apríla 2019

Večer 5.3.2019

Katka prišla, že ju bolí brucho a je jej zle. Nejako sme to neriešili, povedali sme jej, že asi niečo zjedla nech si dá tabletku. Kedže bolesti neprestávali a začalo sa to stupňovať a my sme videli typické príznaky slepého čreva, zavolali sme sanitku. Sanitka prišla, Katku odviezli do nemocnice. Spravili jej všetky testy. Volala nám s tým, že asi to bude slepé črevo a ráno ju budú operovať. Vraj je to nie je nejaké vážne a možno to najprv skúsia iba rozohnať a operácia nebude potrebná. Asi prvýkrát v živote sme vôbec nestresovali, veď operácia slepého čreva je už každodenná záležitosť a kedže nám povedali, že to nie je vážne, tak sme už vôbec spanikárili. Ráno nám Katka volala s tým, že ju teda budú operovať. Spravili jej predoperačné vyšetrenia a podľa nich bola vtedy zdravá a aj jej pľúca boli v poriadku.

Streda 6.3.2019

Operácia prebehla, doktor nám oznámil, že všetko dobre dopadlo a pacientka je umiestnená na svojej izbe. Poobede sme prišli za Katkou bola ubolená, ale veď po operácii je každý. Hovoríme jej, že v piatok pôjde domov zdravá ako rybička. Zrazu to začalo. Zo stredy (6.3) na štvrtok (7.3) v noci nám písala ako ju všetko bolí, nemôže spať, celú noc preplakala a má strašný kašel.

Štvrtok 7.3.2019

Všetko sa začalo ešte viac stupňovať a Katka bola slabšia a slabšia. Keď sme ju RÁNO počuli v telefóne hneď sme vedeli, že je zle. Hovorili sme jej nech zazvoní na sestričku, no jej odpoveď bola, že ona už zvoniť nebude lebo jej povedali, že je precitlivelá a dali jej dýchať do vrecka, aby sa vraj upokojila. Dokonca zvonček mala aj vyvesený a ubolená Katka na neho nedočiahla (Potom zvonila jej spolubývajúca). Celý štvrtok (7.3.) prebehol asi takto: precitlivelá, nič jej nie je a to sa stáva. Typické príznaky zápalu pľúc boli odignorované. Až večer keď sa vrátila z CT sa zrazu dvere jej izby rozrazili a Katku náhle brali na JYSKU so slovami, že CT zobrazilo aj kúsok pľuc. A snímok odhalil ich  rozsiahli zápal.

Katka nám ešte zakývala a povedala, že tu už jej pomôžu, lebo jej už budú veriť.  Odišli sme spokojní domov až dokým nám nezazvonil telefón: “Katku sme museli náhle dať na ARO do umelého spánku” keďže ten obojstranný zápal pľúc bol tak vážny. A v tom začali týždne plné modlenia.

Foto: facebook

29.3.2019

Na druhý deň prišla ďalšia rana. Katka dostala sepsu (otrava krvi). Opäť slová: “Zázrak, že to prežila a bojuje.” Nasledovali 4 týždne nervov, stresu a to iba vďaka ľudskej ľahostajnosti. Po týždnoch (29.3) silného bojovania a  modlenia sa dostala iba dvadsaťpäťročná Katka MOZGOVÚ SMRŤ. Prečo sa to stalo? Ako? Odpoveď nevieme a už nikdy sa ju nedozvieme.

1.4. 2019

Prvého apríla jej ako 25-ročnej dobilo srdiečko a moja sestra navždy odišla. Ľudská ľahostajnosť trnavskej nemocnice nám Katku zobrala a bohužiaľ, nám ju nikto a nič nevráti. Ísť zdravá (slepé črevo vraj už v dnešnej dobe nie je choroba) a skončiť mozgovou smrťou. “Ťažko tomu uveriť,” uzatvára smutný príbeh sestra zosnulej Katky.

Facebook