Mala to byť iba banálna operácia, no mladá Katka (†25) sa už nikdy domov nevrátila

mutný príbeh krásnej Katky, zomrela po operácií slepého čreva

Foto: Facebook

Život mladej Katky, ktorá bola až do osudného dňa, keď ju začalo bolieť brucho, úplne zdravým a šťastným dievčaťom sa razom skončil. Mala množstvo životných snov a plánov. No bohužiaľ, všetko sa zmenilo banálnou operáciou slepého čreva. Jej nádejná budúcnosť sa rozsypala ako domček z kariet a šokovanej rodine ostali iba oči pre plač. 

Katkin smutný príbeh , ktorý opísal týždne plné nádeje, strachu a bolesti, zverejnili na sociálnej sieti Katkini najbližší. Všetko sa to začalo takmer banálnou bolesťou brucha a odhalením, že ich Katku čaká operácia slepého čreva. ,,Asi prvýkrát v živote sme vôbec nestresovali, veď operácia slepého čreva je už každodenná záležitosť a kedže nám povedali, že to nie je vážne, tak už vôbec nie. Ráno nám Katka volala s tým, že teda operovať ju budú,” opísala sestra nebohej ženy.

… 5.3.2019 večer, kedy Katka prišla, že ju bolí brucho a je jej zle, nejako sme to neriešili, povedali sme jej,že asi…

Uverejnil používateľ Klaudia Kelešiová Sobota 20. apríla 2019

Večer 5.3.2019

Katka prišla, že ju bolí brucho a je jej zle. Nejako sme to neriešili, povedali sme jej, že asi niečo zjedla nech si dá tabletku. Kedže bolesti neprestávali a začalo sa to stupňovať a my sme videli typické príznaky slepého čreva, zavolali sme sanitku. Sanitka prišla, Katku odviezli do nemocnice. Spravili jej všetky testy. Volala nám s tým, že asi to bude slepé črevo a ráno ju budú operovať. Vraj je to nie je nejaké vážne a možno to najprv skúsia iba rozohnať a operácia nebude potrebná. Asi prvýkrát v živote sme vôbec nestresovali, veď operácia slepého čreva je už každodenná záležitosť a kedže nám povedali, že to nie je vážne, tak sme už vôbec spanikárili. Ráno nám Katka volala s tým, že ju teda budú operovať. Spravili jej predoperačné vyšetrenia a podľa nich bola vtedy zdravá a aj jej pľúca boli v poriadku.

Streda 6.3.2019

Operácia prebehla, doktor nám oznámil, že všetko dobre dopadlo a pacientka je umiestnená na svojej izbe. Poobede sme prišli za Katkou bola ubolená, ale veď po operácii je každý. Hovoríme jej, že v piatok pôjde domov zdravá ako rybička. Zrazu to začalo. Zo stredy (6.3) na štvrtok (7.3) v noci nám písala ako ju všetko bolí, nemôže spať, celú noc preplakala a má strašný kašel.

Štvrtok 7.3.2019

Všetko sa začalo ešte viac stupňovať a Katka bola slabšia a slabšia. Keď sme ju RÁNO počuli v telefóne hneď sme vedeli, že je zle. Hovorili sme jej nech zazvoní na sestričku, no jej odpoveď bola, že ona už zvoniť nebude lebo jej povedali, že je precitlivelá a dali jej dýchať do vrecka, aby sa vraj upokojila. Dokonca zvonček mala aj vyvesený a ubolená Katka na neho nedočiahla (Potom zvonila jej spolubývajúca). Celý štvrtok (7.3.) prebehol asi takto: precitlivelá, nič jej nie je a to sa stáva. Typické príznaky zápalu pľúc boli odignorované. Až večer keď sa vrátila z CT sa zrazu dvere jej izby rozrazili a Katku náhle brali na JYSKU so slovami, že CT zobrazilo aj kúsok pľuc. A snímok odhalil ich  rozsiahli zápal.

Katka nám ešte zakývala a povedala, že tu už jej pomôžu, lebo jej už budú veriť.  Odišli sme spokojní domov až dokým nám nezazvonil telefón: “Katku sme museli náhle dať na ARO do umelého spánku” keďže ten obojstranný zápal pľúc bol tak vážny. A v tom začali týždne plné modlenia.

Foto: facebook

29.3.2019

Na druhý deň prišla ďalšia rana. Katka dostala sepsu (otrava krvi). Opäť slová: “Zázrak, že to prežila a bojuje.” Nasledovali 4 týždne nervov, stresu a to iba vďaka ľudskej ľahostajnosti. Po týždnoch (29.3) silného bojovania a  modlenia sa dostala iba dvadsaťpäťročná Katka MOZGOVÚ SMRŤ. Prečo sa to stalo? Ako? Odpoveď nevieme a už nikdy sa ju nedozvieme.

1.4. 2019

Prvého apríla jej ako 25-ročnej dobilo srdiečko a moja sestra navždy odišla. Ľudská ľahostajnosť trnavskej nemocnice nám Katku zobrala a bohužiaľ, nám ju nikto a nič nevráti. Ísť zdravá (slepé črevo vraj už v dnešnej dobe nie je choroba) a skončiť mozgovou smrťou. “Ťažko tomu uveriť,” uzatvára smutný príbeh sestra zosnulej Katky.

Facebook