Kráľovná Alžbeta sa po niekoľkých týždňoch objavila na verejnosti: Zajazdila si na koni

Foto: Instagram

Britská kráľovná Alžbeta II. sa prvýkrát po niekoľkých týždňoch ukázala na verejnosti. V areáli Windsorského zámku, vzdialeného 30 kilometrov od Londýna, si zajazdila na poníkovi. Fotografie zverejnil v nedeľu neskoro večer Buckinghamský palác, informovala agentúra DPA.

 

Alžbeta II. sa na zámok dočasne presťahovala v polovici marca spolu so svojím manželom, 98-ročným princom Filipom, v obavách z rizika nákazy koronavírusom.

Snímky zachytávajú 94-ročnú panovníčku jazdiacu na 14-ročnom poníkovi menom Balmoral Fern. Kráľovná má na  hlave ružovú šatku, na rukách biele rukavice a oblečené má zelené tvídové sako a béžové nohavice.

>>>Kráľovná Alžbeta II. by mala byť v izolácii do konca života. Zachrániť ju môže TOTO

Alžbeta je vychýrenou milovníčkou zvierat, najmä psov a koní. Keď v polovici marca cestovala z Londýna na Windsorský zámok, v aute sa s ňou mali viezť aj jej dva psy Candy a Vulcan z plemena dorgi, ktoré vzniklo skrížením plemien korgi a jazvečíka.

Pre Alžbetu aj princa Filipa je pre ich vysoký vek respiračné ochorenie COVID-19 obzvlášť nebezpečné. Na Windsorskom zámku majú však zaistený komfort, na aký sú zvyknutí aj v Londýne, pričom majú k dispozícii aj služobníctvo, píše britská agentúra Press Association.

Foto: Instagram
Foto: Instagram
Foto: Instagram
Foto: Instagram

Zdroj: TASR