Kedy bude mať Karel Gott (†80) pohreb? Jeho manželka prezradila podrobnosti

  • Ivana Gottová poďakovala verejnosti za vyjadrenia sústrasti

V utorok 1. októbra krátko pred polnocou zomrela jedna z najväčších speváckych osobností Česka, ale aj Slovenska, Karel Gott. Spevák vo veku 80 rokov prehral boj s akútnou leukémiou, ktorá sa u neho objavila pred niekoľkými mesiacmi.

 

Smutná správa zasiahla množstvo fanúšikov, ktorí ostali úmrtím Gotta mimoriadne zasiahnutí. Najväčší smútok však prežíva jeho najbližšia rodina, manželka Ivana (43) a neplnoleté dcéry Charlotte Ella a Nelly Sofia.

A práve manželka prezradila, kedy sa uskutoční posledná rozlúčka s Karlom.

“Touto cestou by som chcela poďakovať všetkým, ktorí nám vyjadrili sústrasť s odchodom môjho manžela, Karla Gotta. Zároveň ďakujem pánovi premiérovi a vláde za iniciatívu spojenú s usporiadaním štátneho pohrebu. Po dôkladnej úvahe som sa rozhodla pre pohreb so štátnymi poctami,” uviedla Ivana Gottova na oficiálnej stránke karelgott.com.

>>>Jedno z posledných videí Karla Gotta: Darček, ktorý ho v lete dojal k slzám

Okrem toho prezradila, kedy sa uskutoční posledná rozlúčka s jej milovaným manželom.

“Verejnosť si bude môcť prísť uctiť pamiatku môjho muža v piatok 11. októbra od 8.00 do 22.00 h do Paláca Žofín na Slovanském ostrově. V súlade s vôlou môjho manžela a po predchádzajúcom jednaní s Arcibiskupstvom pražským sa bude konať zádušná omša a bude ju slúžiť Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský,” prilížila, pričom dodala, že omša sa bude konať pre pozvaných hostí v sobotu 12. októbra od 11.00 h v Katedrále sv. Víta a Vojtěcha na Pražskom hrade.

“Vážim si podpory, ktorej sa nám v týchto dňoch dostáva,” poďakovala na záver Ivana Gottová na stránke.

karelgott.com