Harry a Meghan boli označení za pokrytcov: Radovánky za tisíce eur, TOTO si mohli odpustiť

Foto: Instagram

  • Kráľovský pár absolvoval tri lety súkromným lietadlom za osem dní

Na princa Harryho a jeho manželku Meghan sa spustila poriadna vlna kritiky, pričom by sa mohlo použiť príslovie “Vodu káže, víno pije”, ktorá danú situáciu podľa niektorých presne vystihuje. Kráľovský pár totiž vyzval na prijatie opatrení v oblasti zmeny klímy, no vojvodovia pritom robia pravý opak.

Harry s Meghan boli označení za pokrytcov a ľudia ich vyzývajú, aby išli príkladom aj ostným, keď už verejne bojujú za ekologické zmeny. Kráľovský pár mal totiž absolovať tri súkromné lety za posledných osem dní, pričom sa odhaduje, že 12-miestne lietadlo vypúšťa do ovzdušia sedemnásobne viac emesií na osobu v porovnaní s komerčným letom.

Dovolenka na Ibize

Minulú stredu absolovali Harry s Meghan tretí súkromný let za posledných osem dní letom do francúzskeho Nice a to len niekoľko týždňov po tom, čo sa vojvoda zaviazal znížiť uhlíkovú stopu.

>>>Je to prezradené: Syn Harryho a Meghan má vraj ryšavé vlasy po otcovi

Foto: Facebook

Kráľovský pár so svojim synom Archiem už 6. augusta leteli na Ibizu, kde ostali do 12. augusta.

Ubytovaní mali byť v súkromnej luxusnej vile s výhľadom na more, kde týždenný pobyt v najluxusnejšej vile stojí približne 120 000 libier, v prepočte viac ako 131-tisíc eur. Práve na španieslkom ostrove mali osláviť 38. narodeniny vojvodkyne Meghan a zároveň išlo o prvú zahraničnú cestu malého Archieho.

Predpokladá sa, že dve noci strávili doma v sídle Frogmore Cottage a následne odletali do Nice. Ako dlho sa zdržali, nie je presne známe. Údaje z letu poukazujú na to, že sa lietadlo vrátilo do Farnborough v sobotu.

mirror.co.uk