Azúrové more, nádherné pobrežia, stredoveké mestečká: Francúzska riviéra vás zaručene očarí

Foto: Instagram

Francúzska riviéra patrí medzi mimoriadne obľúbenú a vyhľadávanú destináciu, ktorá turistom ponúka množstvo nádherných miest. Azúrovo modré more, ktoré lemujú biele domčeky, palmy, olivovníky či vaše zmysly pohladká prenikavá vôňa ruží a mimózy.

Toto čarovné miesto je viac než len prázdninový raj a ak ešte neviete, čo s časom počas Veľkej noci, spestrite si ho výletom práve na Francúzsku riviéru.

Termín: 17.4. – 22.4.2019

Zájazd: 6- dňový autobusový


Program


1.deň

Odchod z BANSKEJ BYSTRICE cca 11.00 hod., Zvolena o 11.30 hod., Žiaru nad Hronom o 11.50 hod., Nitry cca 13.10 hod., Trnavy o 14.00 hod., BRATISLAVY 15.00 hod., cesta nonstop cez Rakúsko a Taliansko /Ligúria/ do Nice.

2.deň 

V ranných hodinách príchod do najväčšieho mesta na Azúrovom pobreží, NICE. 9-hodinová bezp.prestávka autobusu. Prehliadka centra mesta so sprievodcom –  kvetinový trh, kasíno,  staré mesto s úzkymi uličkami a starobylými kostolmi-Santa Reparata a Santa Rita (pri ktorej sa náchádza aj najlepšia zmrzlináreň v Provensálsku-Fenocchio a tiež kvalitná vinotéka)  , hlavné reprezentačné nám.Place Masséna, divadlo, Justičný palác. Osobné voľno na typickom provensálskom trhu so včetkými miestnymi špecialitami-syry, ovocie, zelenina, koreniny, šperky, tašky…suveníry. Cca 12.00 H výlet miestnym vláčikom za príplatok 6 EUR /50-60 min/ po hlavných pamiatkach mesta . Dostanete sa aj k bývalej  hradnej pevnosti s parkom nad mestom s úžasnou panoramatickou vyhliadkou na Zátoku Anjelov. Po návrate z výletu kratšie osobné voľno na  obedňajšie občerstvenie v centre mesta.  Popoludní osobné voľno na kratší  pobyt pri mori na okrúhliakovej miestnej pláži na Anglickej promenáde, lemovanej palmami, neďaleko slávneho hoteela Negresco Blízkosť reštaurácií a nákupných tried, prípadne návšteva Matissovho alebo Chagallovho múzea… Po 18.30 H odchod  na hotelové ubytovanie**plus v Nice /cca 3 km/ v hoteli Ibis budget v západnej časti – 1/2 S+WC+TV (príp.1/1, 1/3). Pri hoteli je aj reštaurácia  Campanile, Novotel, možnosť večere v individuálnej réžii.

3.deň 

Kontinentálne francúzske raňajky, odchod  z hotela o 8.15, na sever. Najprv sa  zastavíte v atraktívnej  blízkej dedinke ST.PAUL DE VENCE. „Stredoveká“ pevnosť na skale“ , ktorá si zachovalasvojstredoveký charakter a je strediskom umelcov /malé nízke kamenné  domčeky  s množstvom minigalérií a obchodíkov s umeleckými predmetmi a suvenírmi, krčmičky v ktorých sa sa dodnes stretáva umelecká bohéma, katedrála, hradby s nádhernými vyhliadkami, či miestny cintorín s hrobom Marca Chagalla/. Cca 12.00 hod. odchod. Kratšia zastávka v prímorskom letovisku ANTIBES .Odtiaľ presun do blízkeho CANNES. Prehliadka svetoznámeho luxusného mesta Francúzskej riviéry /reprezentačná trieda La Croisette s filmovým palácom, staré mesto s romantickými uličkami, vyhliadkou a katedrálou Notre Dame/, prechádzka pri mori /najlepšiepieskové pláže na Côte d´Azur. Parkovisko v blízkosti centra mesta aj pláží a reštaurácií. V prípade záujmu je možný výlet na blízky ostrov St.Marguerite-12 min.jazdy loďou, kde sa nachádza pevnosť s celami. Tu bol údajme koncom 17.st väznený aj muž so železnou maskou. Ostrov má peknú prírodu, pláže a vyhliadky na Cannes. Podvečer presun na hotelové ubytovanie**plus pri Frejus, 1/2 S+WC+TV.

4.deň

Po kontinentálnych francúzskych raňajkách Vás čaká celodenný „pestrý program na juhu Côte d´Azur, ktorého cesta prechádza väčšinou popri mori. PORTGRIMAUD – čarovné lagúnové mestečko s prístavmi priamo pred domami, pretkané množstvom vodných tokov, pripomínajúce Benátky. Možnosť lodnej  plavby kanálmi mestečka, ktorú naozaj doporučujeme a výstup na zvonicu miestneho ekumenického kostola sv.Františka s krásnym výhľadom na lagúnu. Tu je pochovaný aj architekt tohto letoviska. SAINT TROPEZ – jedna z hlavných turistických atrakcií pobrežia /luxus.vily, jachty, filmová žandárska stanica ,dominantný miestny kostol so zvonicou pri hlavnom námestí s radnicou/.Tu aj osobné voľno na obed. Minigalérie, malebné malé námestia a uličky….RAMATUELLE – romantické bývalé stredoveké mestečko nad záhonmi viníc /autobusová doprava je do mestečka vylúčená, autobus musí parkovať pred mestečkom, cesta pešo do centra cca 15-20 min./. Vyhliadky na St.Tropez , vinice, stredoveké uličky. Na miest.cintoríne  je pochovaný aj známy herec Gerad  Philipe. Cestou späť pobyt pri mori na periférii FREJUS – ST.RAPHAEL. Večerná prechádzka po prímorskej promenáde v centre letoviska Frejus-St.Raphael s reštauráciami, možnosť večere v individuálnej réžii. Návrat do hotela pri Fréjus.

5.deň 

Kontinentálne raňajky, odchod do Monackého kniežatstva /70 km/. 9-hodinová prehliadka MONACA – „perly Francúzkej riviéry“ s pobytom pri mori /počas bezpečnostnej prestávky autobusu/. Pozriete si reprezentačnú časť Monaco s kniežacím palácom, výmenou stráží  a katedrálou /možnosť návštevy  Oceánografického múzea aj paláca/, obchodnú časť La Condamine a rekreačnú a zábavnú časť  Monte  Carlo /parky, kasíno, jachtársky  klub, japonská záhrada… štrková mestská pláž/. Cca 18.30 hod. odchod na Slovensko, cesta nonstop cez Ligúriu, Taliansko, Rakúsko. /1230 km Bratislava/.

6.deň

Príchod  v poludňajších – cca 12.30 hod. /Bratislava/ a popoludňaj.hod. TT, NR, ZH, ZV, BB – 16.30 hod.


Cena: 298 Eur


Cena zahŕňa:

3 x hotelové ubytovanie**plus typ Ibis Budget, prípadne Premiere Classe – 1/2 S+WC,TV, 3 x kontinentálne raňajky /teplé nápoje, sladké a slané pečivo, maslo, džem, džús/, sprievodcu po trase zájazdu, dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/Bova alebo Man, poistenie Union proti úpadku CK

Možné príplatky:

komplexné cestovné poistenie Union 2,00 EUR/os/deň , 1/1 izba: 55 EUR/zájazd

Možné vstupy:

Monaco – Oceánografické múzeum 14,50 EUR,mládež zľavy, kniežací palác 8 EUR, MHD Monaco 2 EUR, Nice – vláčik 8 EUR, plavba Portgrimaud od 5 EUR, zvonica 1 EUR, Cannes – vláčik 7-10 EUR, Antibes – Musée Picasso 6 EUR


Ak by ste mali o zájazd záujem, napíšte nám e-mail: zajazdy@peepl.sk

Viac o našej CA >>TU.


Fotogaléria